Hejtman Jihomoravského kraje ocenil Lékařskou fakultu MU za pomoc v boji s covidem

Bronzové medaile převzali za fakultu děkan Martin Repko a proděkan Petr Štourač.

3. 9. 2021

Ocenění za obětavé zvládání covidové situace udělil Lékařské fakultě MU hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich. Bronzové medaile převzali za fakultu děkan Martin Repko a proděkan Petr Štourač. „Ocenění patří především obrovskému nasazení studentů a celému vedení Lékařské fakulty za perfektní zvládnutí náročné situace,“ zdůraznil děkan LF MU Martin Repko.

Slavnostní ceremoniál se konal ve čtvrtek 26. srpna 2021 v prostorách krajského úřadu. Za pomoc v boji s covidem rozdal Jihomoravský kraj přes 260 medailí a více než sto diplomů.

„Chtěl bych poděkovat za práci zástupcům Studentské komory Akademického senátu, která koordinovala nasazení studentů. A především všem studentům, kteří se v počáteční době dobrovolně zapojili do pomoci ve zdravotnictví a následně i v rámci povinného nasazení dokázali pomoci zajistit chod tolik zkoušenému zdravotnímu systému nejen ve fakultních nemocnicích, ale i v dalších krajských zařízeních. Veliký dík patří také našim pedagogům, kteří zajistili výuku v kritické době,“ vyzdvihl k ocenění děkan Martin Repko.

Medaile převzali zástupci Dobrovolnického centra Masarykovy univerzity, zdravotnických zařízení, nominovaných středních a vyšších odborných zdravotnických škol, pracovníci očkovacích center, sociálních služeb, krajského úřadu nebo složek integrovaného záchranného systému. Děkovné diplomy obdrželi starostové a tajemníci krizových štábů i pracovníci krizové linky.

„Vy jste právě ti, co zakusili nejvíc. Mnozí jste si sáhli na úplné dno. Určitě vás ani nenapadlo, že bychom se někdy dostali do tak bizarní situace, kdy se budeme bavit o tom, zda budeme pacienty vozit na výstaviště. Ale právě díky vaší práci se ukázalo, že to nebylo nakonec potřeba. Chtěl bych vám opravdu moc poděkovat, že jste to zvládli tak, jak jste to zvládli,“ vzkázal v rámci slavnostního aktu zdravotníkům hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich.

Udílením cen chtěl hejtman vzdát hold a poděkovat všem, kteří se aktivně zapojili do boje s pandemií onemocnění covid-19, co těžce zasáhla do života lidí a fungování zdravotnického systému. Potřebná byla každá další ruka. V nemocnicích a sociálních službách pomáhali studenti, hasiči i policisté, kteří dohlíželi také na dodržování protiepidemických opatření. Řada z nich byla po ruce i hygienikům při trasování nemocných a jejich kontaktů.

Více fotografií z předávání oceněným na webu Jihomoravského kraje.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info