Paprskáři
Kolik stojí lineární urychlovač? A proč jedou ozařovny na dvě směny? I na tyto otázky odpoví host prof. Pavel Šlampa ve 45. díle podcastu STETOSKOP.
V 33. dílu podcastu STETOSKOP se podíváme na další z aktivit studentek a studentů z IFMSA CZ. Co všechno nám na osvětových akcích mohou nabídnout?
Říká Vám něco: „Patient talks“, „Promítej i Ty“, „Zdraví v hrsti“ nebo „Medvídkova nemocnice“? Po dnešním dílu Stetoskopu už budete zcela určitě vědět, že jsou to velmi záslužné projekty sekcí SCOPH a SCORP brněnské pobočky IFMSA při naší fakultě. Seznámit nás s osvětovými akcemi přišly studentky 4. ročníku Všeobecného lékařství Tatiana Tirpáková a Monika Slamková. Zavítáme s nimi do ulic i na náměstí, navštívíme mateřské i základní školy a poučíme i vysokoškoláky. Jeden z kurzů probíhá i na SIMU, za co jsou koordinátorky velmi vděčné a alespoň touto cestou děkují panu prof. MUDr. Petru Štouračovi, Ph.D., řediteli SIMU. Pojďme si poslechnout tyto mladé slečny, které dokáží podat pomocnou ruku nejen malým dětem, ale i seniorům.
Podcastem STETOSKOP přibližujeme širší veřejnosti život na naší fakultě, představujeme zajímavé vědecké projekty, občas nakoukneme pod plášť nejen doktorskému studiu, zpovídáme významné osobnosti z řad studentů, absolventů i zaměstnanců. A velkým přáním zůstává se inspirací středoškoláků pro studium na naší fakultě.
Přejeme příjemný poslech. Nasaďte si sluchátka, my nasazujeme STETOSKOP.
Kolik stojí lineární urychlovač? A proč jedou ozařovny na dvě směny? I na tyto otázky odpoví host prof. Pavel Šlampa ve 45. díle podcastu STETOSKOP.
MUNI otevírá možnosti. Jaké možnosti se během studia a po jeho absolvování otevřely MUDr. Janu Kocandovi a jaké možnosti při studiu využívá studentka Klára Menšíková? Díl videopodcastu na naší fakultě byl natáčen na operačním sále v Simulačním centru LF MU.