Kontrola na vlastní oči – Na ÚVZ využívají nejmodernější techniku

Na Ústav veřejného zdraví Lékařské fakulty MU zavítal vrcholný manažer společnosti InBody, jejíž výrobky denně využívají naši nutriční terapeuti. Na ústavu pracují s nejpokročilejším přístrojem pro analýzu tělesného složení člověka, s jakým se dnes lze setkat.

30. 4. 2023

Lékařská fakulta Masarykovy univerzity se může pyšnit nejmodernějším vybavením prakticky na všech svých pracovištích. Na Ústavu veřejného zdraví takový inventář představuje InBody 970, jednoznačně nejpokročilejší přístroj pro analýzu tělesného složení člověka, s jakým se dnes lze setkat. Naše lékařská fakulta byla prvním místem v celém Česku, které jej začalo využívat, obdobně jako Ústav veřejného zdraví už v roce 2008 patřil mezi první odborná pracoviště, kde byl využíván jeho předchůdce InBody 230.

„Přístroj InBody funguje na principu přímé segmentální multifrekvenční bioelektrické impedanční analýzy. Ta je založena na rozdílné impendanci tukových a netukových tkání, kdy tělem protéká elektrický proud nízké intenzity,“ vysvětluje Mgr. Erika Čermáková, která na přístroji vyzdvihuje snadné použití, rychlost měření i přesnost a detailnost získaných dat.

Třetí dubnový týden za Ústav veřejného zdraví přivítala návštěvu Daniela Kanga, evropského manažera jihokorejské společnosti InBody, který se přijel osobně přesvědčit, jak je na půdě LF MU InBody 970 každodenně využíván při realizaci výzkumných studií zabývajících se vlivem životního stylu na antropometrické parametry, ale i v rámci provozu nutriční ambulance NutriMUNI a při výuce studentů nutriční terapie. Jednu z takových studií provádí i sama Erika Čermáková, sledující vliv přerušovaného hladovění na tělesné složení.