Mendel Genetics Conference: Zahájena registrace

Registrace na konferenci Mendel Genetics, která se koná na počest dvoustého výročí narození otce genetiky Gregora Johanna Mendela, byla spuštěna.

3. 3. 2022

Letošní rok se nese v duchu oslav dvoustého výročí narození Gregora Johanna Mendela, otce genetiky, objevitele základních zákonů dědičnosti a mnicha augustiniánského kláštera v Brně. Na počest tohoto předního vědce 19. století se ve dnech 20.-23. července 2022 uskuteční Mendelova genetická konference v Brně, tedy tam, kde strávil podstatnou část svého života.

Těšit se můžete na uznávané řečníky z celého světa jako jsou např. Prof. Sir Paul Nurse, Prof. Thomas R. Cech, PhD. či Prof. Ada E. Yonath a mnoho dalších. Ti ve svých přednáškách představí témata od historie genetiky počínaje od G.J. Mendelem, přes genetiku lidí, zvířat, rostlin a mikroorganismů, problematiku etiky v genetice či vnímání genetiky společností. Řeč bude také o nových technologiích v genetickém výzkumu. Jedním z organizátorů akce je Masarykova univerzita v čele s prorektorkou pro výzkum a doktorské studium prof. RNDr. Šárkou Pospíšilovou, Ph.D. 

Již nyní se můžete na tuto akci registrovat a zajistit si tak místo na jedné z nejdůležitějších konferencí v Brně. Bližší informace a aktualizovaný program najdete na stránkách konference.

 

Registrace


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info