Navštivte Světový den diabetu 2021

Světový den diabetu je dle Světové zdravotnické organizace (WHO) vyhlášeným dnem, který apeluje na prevenci a problematiku diabetu, a jehož datum připadá na 14. listopadu.

9. 11. 2021

Osvětové akce upozorňující na význam prevence tohoto onemocnění se během následujících dní konají po celém světě. V ČR se o uspořádání této akce stará mezinárodní nezisková organizace IFMSA CZ, která pořádá množství osvětových akcí pro širokou veřejnost. Proto o víkendu 13.-14. listopadu 2021 vždy od 10 do 20 hodin v OC Olympia budou pro návštěvníky připravená různorodá stanoviště, která spojuje společný cíl, a to zamyslet se nad vlastním životním stylem a zdravotním stavem. Snahou bude též motivovat účastníky v péči nejen o zdraví své, ale i svých nejbližších. Již v minulých letech se akce účastnilo velké množství návštěvníků, a proto i v letošním roce pořadatelé chtějí navázat na úspěšné ročníky. Akce se koná pod záštitou děkana Lékařské fakulty MU prof. Martina Repka.

Studentky a studenti Lékařské fakulty Masarykovy univerzity si v rámci tohoto osvětového dne připravili několik stanovišť, kde se návštěvníci mohou zastavit. Jedná se o:

  1. měřicí stanoviště glykemie, tuku a tlaku
  2. prevence diabetu a význam zdravé stravy - ve spolupráci se studenty nutriční terapie
  3. výstava a praktická stanoviště věnované následkům onemocnění diabetem
  4. první pomoc
  5. samovyšetření prsu a varlat
  6. nemocnice pro medvídky - zde si i ti nejmenší mohou vyzkoušet práci lékaře, dozvědět se, jaké máme orgány a k čemu slouží
  7. správný nácvik čištění zubů pod dohledem studentů zubního lékařství 

IFMSA CZ je součástí mezinárodní organizace, která sdružuje studenty lékařských fakult po celé České republice, respektive po celém světě. Krom osvětových akcí se věnuje také zahraničním stážím pro studenty, výukou první pomoci a sexuální výchovy na školách a také pořádá vzdělávací akce pro samotné členy.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info