Oficiální zpráva o aktivitách Nursing Now ČR – kampaň pokračuje i v roce 2021

Cílem mezinárodní kampaně Nursing Now (NN) je především zvýšení prestiže sester a porodních asistentek, podpora jejich vlivu a maximalizování jejich přínosu pro společnost, včetně zaměření se na jejich pracovní podmínky a životní styl, ale i na motivaci budoucích pracovníků a udržení zkušených profesionálů v oboru.

12. 1. 2021

Foto banneru k projektu Nursing Now (NN) na chodbě Katedry ošetřovatelství a porodní asistence LF MU

Také na LF MU jsou realizovány aktivity, které k podpoře kampaně přispívají. Kampaň měla vrcholit v květnu roku 2020 na počest 200. výročí narození zakladatelky moderního ošetřovatelství Florance Nightingale. Měli jsme si při této příležitosti připomenout Rok sester a porodních asistentek vyhlášený Výkonnou radou Světové zdravotnické organizace.

Rozhodnutím vedení kampaně byl však vzhledem k probíhající pandemii projekt NN prodloužen až do roku 2021. Od ledna 2021 odpovědnost za databázi skupin přebírá Mezinárodní rada sester (ICN) a Česká republika se rozhodla v těchto aktivitách dále pokračovat. Věříme, že i na LF MU budeme i v roce 2021 schopni přispět k podpoře této mezinárodní kampaně, jejíž patronkou je Její královská Výsost vévodkyně z Cambridge Kate Middleton. Patrony Nursing Now v ČR jsou Hana Zagorová a Štefan Margita. Souhrnnou zprávu o aktivitách kampaně Nursing Now v ČR naleznete níže.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info