OPEN DAY přibližuje, jak se studuje na MUNI MED

Pohled na studium na Lékařské fakultě MU očima studentů, zjistit tipy k přijímacím zkouškám, možnost zavítat na vybraná pracoviště, vyzkoušet si záchranu pacienta či zasednout k zubařskému křeslu. Nejen to mohli načerpat uchazeči na speciálním dni otevřených dveří OPEN DAY, který se konal v sobotu 17. září současně na všech fakultách Masarykovy univerzity.

21. 9. 2022

Na pět set uchazeček a uchazečů o studium na LF MU mělo po dlouhé době příležitost přijít a podívat se do výukových prostor fakulty. Zasedli nejprve do lavic jako správní studenti, kde je na úvodních přednáškách přivítali studentští koordinátoři Kamila Svobodová a Jan Nemčok.

Následně se uchazeči v menších skupinkách podívali na pracoviště fakulty dle připraveného programu. Zavítali například do Anatomického muzea, na urgentní příjem v Simulačním centru či si prakticky vyzkoušeli některé aktivity, které se učí na bakalářských typech studia. Ti, kteří si zvolili pro návštěvu program Zubního lékařství, strávili celou dobu ve výukových prostorách Simulačního centra LF MU, kde probíhá veškerá výuka studentů před jejich klinickou praxí.

Zpestřením programu byly soutěže o fakultní i univerzitní merch, z čehož největší radost měli uchazeči z našich ponožek. Mezi nejčastější dotazy patřily zkušenosti studentů během studia, tipy, jak zvládnout přijímací zkoušky i jak optimálně skloubit studium a volný čas, ale i rozdíly mezi přijímačkami a studiem bakalářských programů a všeobecného lékařství, někteří uchazeči se zajímali i o možnosti postgraduálního vzdělávání.

Kamila s Honzou hodnotí akci jako náročnou na přípravu před akcí i koordinaci během dne, ale vydanou energii během naběhaných kilometrů po kampusu jim nadšení a zájem ze strany uchazečů rozhodně dodaly zase zpět.

Akce OPEN DAY probíhá na všech fakultách Masarykovy univerzity současně. V jeden den tak uchazeči mohou navštívit až tři fakulty. Na Lékařské fakultě MU je program rozdělen do dvou bloků. Jeden z nich představuje studium všeobecného lékařství, magisterského programu zaměřeného na problematiku asistované reprodukce a všechny bakalářské studijní programy. Druhý program pak představuje studium zubního lékařství. Nadcházející možností navštívit prostory Lékařské fakulty má veřejnost v pátek 30. září, kdy se koná v celé ČR Noc vědců. Tradiční příležitostí pro uchazeče jsou pak dny otevřených dveří, které se konají 14. a 18. ledna 2023.

Autorem fotografií je Jakub Špaček.