Poděkování studentům ředitelky Odboru nelékařských povolání MZ ČR

Ředitelka Odboru ošetřovatelství a nelékařských povolání Ministerstva zdravotnictví ČR a Hlavní sestra České republiky Mgr. Alice Strnadová všem studentům a žákům zdravotnických oborů i vzdělávacím institucím vyjádřila poděkování při pandemii SARS-CoV-2 za u poskytovatelů zdravotních služeb. 

30. 4. 2021

Bez popisku

Vážení studenti a žáci zdravotnických oborů,
dovolte mi touto cestou Vám poděkovat za pomoc, kterou jste podle svých možností a schopností poskytli při zvládání boje s novým a mimořádně zákeřným virem SARS-CoV-2.
Pandemie se stala zatěžkávací zkouškou nejenom pro zdravotnictví, ale i celou společnost a Vy jste v době, kdy to bylo nejvíce potřeba, podali a někteří z Vás i nadále podáváte pomocnou ruku a velice výrazně přispíváte ke zvládání celé situace, a to i přes to, že máte své studijní povinnosti, které musíte plnit, své jiné aktivity a zájmy. Veškeré tyto činnosti jste dali do pozadí a nabídli svůj čas pomoci ostatním. Pomáhat ostatním není dnes samozřejmostí, a proto si Vaší pomoci vážím o to více.
K Vašemu pracovnímu nasazení, píli a obětavosti se mi dostalo mnoho pozitivních ohlasů. Stali jste se vítanou posilou nejenom zdravotnickým pracovníkům, ale i podporou a pomocí pacientům, seniorům či dalším občanům v nemocnicích, zařízeních sociálních služeb, v odběrových místech či očkovacích centrech. Pro mnohé z Vás bylo prostředí či situace spojené s bojem proti koronaviru nové a nevěděli jste, co Vás čeká, ale i přes to jste se velice rychle stali plnohodnotnými členy zdravotnických týmů a dokázali jste efektivně pomáhat.
Je mi ctí, že máme tak skvělé studenty a žáky zdravotnických oborů a velice se těším až Vás po dokončení studia budu potkávat v praxi. Upřímně a z celého srdce Vám děkuji.
Vyjma toho, že máme skvělé studenty a žáky, se potvrzuje, že i úroveň zdravotnických vzdělavatelů je na velice vysoké úrovni, jelikož studenti a žáci byli připraveni okamžitě pomoci zdravotnictví, Dovolte mi tedy touto cestou poděkovat i všem zdravotnickým vzdělavatelům za jejich výbornou práci.

Alice Strnadová
ředitelka odboru ošetřovatelství a nelékařských povolání
Hlavní sestra České republiky

Praha 28. dubna 2021


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info