Pracovní povinnost zrušena pro všechny studenty

Vláda s účinností ode dne 16. prosince 2020 od 00:00 ruší pracovní povinnost i studentů všech studijních programů na LF MU.

15. 12. 2020

Studenti, pro které stále platila pracovní povinnost ve zdravotních a sociálních zařízeních, se mohou od středy 16. prosince naplno vrátit ke svému studiu. Vláda usnesením č. 1336 ze dne 14. prosince schválila zrušení pracovní povinnosti i pro zbývající vysokoškolské a středoškolské studenty.

Vedení fakulty děkuje všem studentům, kteří pracovní povinnost plnili i těm, kteří jinou formou pomáhali či pomáhají u poskytovatelů zdravotních služeb za jejich práci. Zároveň vedení fakulty vyjadřuje přesvědčení, že ukončení pracovní povinnosti nenaruší významným způsobem poskytování péče pacientům v lůžkových zdravotnických zařízeních, protože mnoho našich studentů pomáhá ve formě dobrovolnické činnosti, či v rámci DPP, ale že jim zrušením pracovní povinnosti bude umožněna příprava na zkoušky a také prostor na zasloužený odpočinek.