Psychická podpora studentům zapojených do práce v nemocnicích

Ministerstvo zdravotnictví pověřilo v souvislosti s probíhající krizovou situací Systém psychosociální intervenční služby (SPIS) zajištěním psychické podpory studentům fakult a zdravotnických škol zapojených do práce v nemocnicích.

13. 4. 2021

Systém psychosociální intervenční služby (SPIS) zajištěním psychické podpory studentům fakult a zdravotnických škol zapojených do práce v nemocnicích má několikaleté zkušenosti, a to i se studenty, kteří byli v minulosti účastni obtížných profesních situací, spojených s vykonávanou praxí. Pomoc poskytují nejen u běžných nadlimitních situací, ale i u těch velkých (situace hromadných nehod, zasažení týmů, střelba ve FN Ostrava, či FN Královské Vinohrady a jiné).

Členové týmu jsou zkušenými zdravotnickými pracovníky, vyškolenými v certifikovaném výcviku pro poskytování kolegiální psychické podpory v resortu zdravotníci, v rámci tzv. peer péče. Mezi další členy týmu patří také psychologové pracující ve zdravotnictví. Nyní jsou připraveni bezplatně poskytnout psychickou podporu také studentům.

Nabízí několik variant, jak podporu využít. Jde o linku kolegiální podpory, online skupinovou podporu či individuální rozhovor (online anebo face-to-face).

Pro online setkání si student jednoduše vybere některý z nabídnutých termínů a formu podpory. Po potvrzení rezervace mu na e-mail dorazí přihlašovací link, který v daný čas využije pro online spojení.

Více informací o podpoře naleznete v přiložených materiálech.