Purple Day podpořila i LF MU

Purple Day aneb Světový den epilepsie cílí na šíření povědomí o nemoci, která postihuje více než 50 milionů obyvatel světa. Tento den připadá každoročně na 26. březen už od roku 2008. Letos i Lékařská fakulta MU podpořila tento mezinárodní den uspořádáním akce na půdě fakulty i mimo ni 24. 3. 2023.

17. 4. 2023

Každoročně jsou k 26. březnu lidé po celém světě vyzýváni, aby se oblékli do fialové barvy a podpořili tak více než 65 milionů osob s epilepsií na celém světě. Letošní akce se částečně konala jak v prostorách univerzitního kampusu, kterou moderovala paní docentka Irena Doležalová z Centra pro epilepsie Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně a pan primář Horák z Dětské nemocnice Fakultní nemocnice Brno. Dále byl připraven program následující den v Zoologické zahradě Brno. S odborníky probíhala diskuse na téma „Nebojme se epilepsie“ a pro děti byl připraven zábavný program.

Máte zájem dozvědět se více, podívejte na video z akce.

PURPLEDAY BRNO 2023