Ředitelé nemocnic děkují studentům LF MU

Ředitelé břeclavské a frýdeckomístecké nemocnice v dopise děkanovi LF MU děkují za aktivitu studentů fakulty, jejich práci, pracovní nasazení, aktivní činnost a pozitivní přístup k práci.

28. 5. 2020

Zapojení studentů Lékařské fakulty MU v rámci Pracovní povinnosti oceňují i ředitelé nemocnic, kde působili naši studenti jako výpomoc při pandemii koronaviru SARS-CoV-2 způsobující onemocnění COVID-19. V době pandemie docházelo ke snížení počtu pracovníků nemocnic, ať už z důvodu karantény či samotné nemoci.

V nemocnici Břeclav se během šest týdnů trvající dobrovolnické mise podílelo 7 studentů. Ředitel nemocnice Ing. Petr Baťka děkuje Kláře Němečkové, Barboře Krzystkové, Kristíně Plameňové, Patriku Polakovičovi, Adamu Hubčíkovi, Adamu Eliášovi a Jakubovi Kožnárkovi: "Chtěl bych jim ještě jednou poděkovat za perfektní práci, kterou u nás odvedli. Jmenovaní studenti neúnavně pracovali v triage týmu, který velmi zpřehlednil a uklidnil situaci při příchodu pacientů do nemocnice."

V nemocnici Frýdek-Místek působili Mária Grinčová, Adéla Heinrichová, Tereza Humpolíčková a Ondřej Horina. Tamní ředitel Ing. Tomáš Stejskal, MBA říká: "Studenti se stali se na přechodnou dobu součástí našeho týmu a já věřím, že získali cenné zkušenosti pro další profesní činnost, ale i dobrý pocit, že pomohli těm nejpotřebnějším."

Oba ředitelé se shodují, že studenti byli skutečnou pomocí, podíleli se na bezproblémovém provozu nemocnic a věří, že se ze studentů stanou skvělí lékaři.