S přihláškami ke studiu si pospěšte. Už jen pár dní zbývá.

Kdo z vás rozšíří řady studentů, kteří vidí svou budoucnost v medicíně? Chcete pomáhat lidem a zajímáte se o lidské zdraví? Pro ty z vás, kteří odpovídají ano, máme připomínku, aby si nezapomněli podat přihlášku ke studiu či zkontrolovat její stav!

24. 2. 2023

Bez popisku

Někdo sní od dětství o tom být lékařem, zdravotnickým záchranářem či chce pracovat v laboratoři. Jiní chtějí pečovat o pacienty u lůžka jako všeobecná sestra, být u zázraku zrození nového života jako porodní asistentka, radit lidem se správnou výživou jako nutriční terapeut nebo proniknout do tajů reprodukční medicíny. Naše Lékařská fakulta Masarykovy univerzity nabízí širokou škálu lékařských i nelékařských studijních programů, ze kterých si každý může vybrat podle svých představ. Na výběr už ale mnoho času nezbývá. Přihlášky je nutné podat elektronicky a objednat platbu nejpozději do 28. února. Platbu poplatku za e-přihlášku je třeba ihned i uhradit.

Podejte přihlášku do 28. 2. 2023

STAŇTE SE SOUČÁSTÍ #GENERACEMEDMUNI

Lékařská fakulta MU nabízí celkem deset bakalářských programů a tři dlouhé magisterské. Mezi dlouhé magisterské programy patří studium programu Bioanalytická laboratorní diagnostika ve zdravotnictví – Embryolog, Všeobecné lékařství a Zubní lékařství, jejichž výuka od roku 2021 probíhá také v Simulačním centru LF MU (SIMU).

Letos jsme během dvou dní otevřených dveří prezenčně přivítali přes 2200 uchazečů a rodičů. V sobotním běhu jsme rozšířili program pro návštěvníky z řad rodičů o přednášku profesora Ladislava Duška, který prostřednictvím dat analyzoval potenciální trh práce pro budoucí zdravotníky, problémy i vyhlídky českého zdravotnictví. A celý únor jsme věnovali online diskuzím našich studentů s uchazeči, kteří nestihli navštívit fakultu osobně anebo se potřebovali ještě zeptat na to, co může ještě ovlivnit jejich volbu studijního programu.

STUDUJETE NA JEDNOM MÍSTĚ

Sídlíme v prostorách univerzitního kampusu v Bohunicích s moderními posluchárnami, učebnami se špičkovým vybavením i velikou knihovnou se studovnou. Mezi výukou můžete odpočívat ve studentské místnosti nebo relaxovat venku třeba u grilu či pingpongového stolu. 

Už druhým rokem část preklinické výuky všeobecných lékařů, výuka zubních lékařů i předměty pro ostatní studijní programy probíhá v nejmodernějším simulačním pracovišti. Simulační centrum LF MU (SIMU) je vybaveno jako reálná nemocnice. Všechny lékařské postupy studenti zažívají na vlastní kůži, díky tomu jsou jistější při řešení situací v praxi. Protože v SIMU platí, že není hříchem udělat chybu, ale naopak je hříchem se z chyby nepoučit.


ZAŽIJETE S NÁMI PESTRÝ STUDENTSKÝ ŽIVOT

Aby si studenti odnášeli ze svého studentského života co nejvíce, je možné se zapojit do činnosti některého z fakultních spolků, jako jsou například Spolek mediků LF MU, brněnská pobočka IFMSA, Medici na ulici, spolek zahraničních studentů MIMSA a další. Všichni každému rádi pomůžou se zorientovat. Společně připravují a zažívají spoustu akcí, zábavy, ale nabízí možnost zapojit se do nejrůznějších projektů pro veřejnost či vyrazit na zahraniční stáže. 


NA PRAXE SI MŮŽETE OBLÉCT NAŠI ZNAČKU

Náš fakultní obchod MEDshop nabízí především profesní oblečení, ale i oblečení volnočasové a různé doplňky. Dbáme na to, aby naše výrobky splňovaly přísné normy oděvů pro zdravotníky, ale záleží nám také na původu výrobků. Všechny totiž necháváme zhotovit pouze v České republice, přímo v našem regionu.

A protože jsme lékařská fakulta se srdcem na pravém místě, našimi dodavateli jsou chráněné dílny, družstva invalidů a sociální podniky. Proto se nákupem u nás můžete hrdě přihlásit k heslu: „Pomáhám, kudy chodím.“


JEŠTĚ SE ROZHODUJETE, ZDA SI PODAT PŘIHLÁŠKU K NÁM?

Máte pocit, že byste potřebovali ještě více informací o studiu či o naší fakultě? Poslechněte si některý z dílů našeho podcastu STETOSKOP. Našimi hosty jsou významné osobnosti, které představují život na naší fakultě z pohledu studentů, absolventů, vědecko-výzkumných pracovníků i pedagogů a představujeme také studijní programy.

Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 18 Další

ZŮSTAŇME V KONTAKTU

Ještě nematurujete a teprve se rozhlížíte, kam povedou vaše profesní kroky? Stabilně se snažíme poskytovat dostatek informací a možností propojení s našimi studenty pro vaše přesvědčení, že studium na MED MUNI vám otevře možnosti.

Na ty, kteří svou přihlášku již podali anebo v posledních dnech ještě podají, se budeme těšit u přijímacího řízení, na zápisech a v podzimním semestru 2023 při imatrikulacích. Staňte se součástí #GENERACEMEDMUNI!

Podej si přihlášku do 28. 2. 2023


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info