Světový imunizační týden připomíná význam vakcinace

Poslední týden v dubnu každoročně patří osvětě v oblasti očkování díky Světovému imunizačnímu týdnu (Světový týden očkování). Cílem je zvyšovat povědomí o významu očkování pro zdraví jednotlivce i celé společnosti.

29. 4. 2023

Bez popisku

Evropská síť dobrovolníků VACCELERATE
Při této příležitosti opět vyzýváme dobrovolníky k zapojení do klinických studií, zaměřených nejen na vakcíny. “Staň se chybějícím dílem skládačky. Tak zní heslo pro registr dobrovolníků, který se nyní blíží počtu 50 000+ přihlášených osob.

Proč se do registru přihlásit?
Aby výzkum vakcín mohl být účinný, je potřeba provádět klinické studie. Výzkumníci se však potýkají s nedostatečným počtem dobrovolníků. Pokud se chcete stát chybějícím článkem skládačky na cestě k účinné vakcíně, která pak může pomoci v prevenci závažných onemocnění a úmrtnosti, registrujte se!

Projekt VACCELERATE (European Corona Vaccine Trial Accelerator Platform), ve kterém je Masarykova univerzita partnerem prostřednictvím své výzkumné infrastruktury CZECRIN, existuje od jara 2021. Zabývá se realizací vakcinačních studií fáze II a III proti COVID-19 a dalším infekčním onemocněním.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info