Tisková konference FN Brno a LF MU 27. 3. 2020

V pátek 27. března 2020 se ve Fakultní nemocnici Brno konala tisková konference FN Brno a LF MU.

27. 3. 2020

Děkan LF MU Martin Repko, TK FN Brno a LF MU 27. 3. 2020

Od prvních dnů vypuknutí epidemie koronaviru SARS-CoV-2 jsou naši medici v první linii na odběrových stanech, kde pomáhají odebírat jednotlivé vzorky. Postupně s pracovní povinností nasazení těch nejvyšších ročníků dostávají snad tu největší školu života. Jsou tedy přímo v terénu a získávají co možná největší praxi pro své budoucí povolání. To řekl na dnešní společné tiskové konferenci FN Brno a LF MU děkan fakulty prof. Martin Repko.

Stěry lidem s podezřením na nákazu koronavirem, kteří byli indikováni Krajskou hygienickou stanicí nebo praktickým lékařem, se provádějí denně v tzv. drive-in stěrových stanech, kam mohou lidé přijet vlastním autem. „Denně testujeme až 200 dospělých pacientů, 20 dětských. V současné době máme 10 hospitalizovaných pacientů na Klinice infekčních chorob FN Brno a LF MU a zatím nemáme žádného dětského pacienta hospitalizovaného s touto nemocí,“ upřesnil ředitel FN Brno a proděkan LF MU prof. Jaroslav Štěrba.

Fakultní nemocnice Brno se připravuje na přijetí pacientů se závažnějším průběhem nemoci COVID-19, i na případ, že by se kapacity FNUSA naplnily. FN Brno bude od pondělka připravena postarat se také o případného psychiatrického pacienta s nákazou COVID-19. Od tohoto týdne funguje v rámci nemocnice také psychologická pomoc pro pacienty, a to jak dětské, tak i dospělé.

Dnešního tiskového brífinku se zúčastnili: ředitel FN Brno prof. Jaroslav Štěrba, dále náměstek FN Brno prof. Ondřej Ludka, primářka Kliniky infekčních chorob FN Brno a LF MU MUDr. Radana Pařízková, náměstek pro Dětskou nemocnici doc. Jan Blatný, primář Oddělení urgentního příjmu MUDr. Martin Doleček a děkan LF MU prof. Martin Repko.