V soutěži talentovaných doktorandů uspělo 5 studentů z LF MU

Celkem 25 špičkových doktorských studentů přírodovědných a technických oborů získali podporu od města Brna, 15 z nich působí na Masarykově univerzitě, 5 na lékařské fakultě.

23. 1. 2020

Město Brno podporuje talentované studenty přírodovědných a technických oborů v rámci soutěže Brno Ph.D. Talent, kterou organizuje Jihomoravské centrum mezinárodní mobility již více než deset let. V letošním ročníku uspělo pět studentů z Lékařské fakulty Masarykovy univerzity.

Ve studijním programu Biomedicínské vědy, specializace Morfologie buněk a tkání uspěli tito studenti:

• Veronika Fedorová, jejíž školitelkou je Mgr. Dáša Bohačiaková, Ph.D.
  • Josef Lavický, jehož školitelem je Mgr. Jan Křivánek, Ph.D.
  • Tereza Souralová, jejíž školitelkou je doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Ve studijním programu Onkologie a hematologie se specializací Experimentální onkologie a nádorová biologie uspěly tyto studentky:

• Laura Ondrišová, jejíž školitelem je doc. MUDr. Mgr. Marek Mráz, Ph.D.
  • Kristýna Závacká, jejíž školitelkou je Mgr. Karla Plevová, Ph.D.

Soutěž je určena vynikajícím studentům prvních ročníků doktorských programů brněnských univerzit. Úspěšný student získá celkem 300 tisíc korun na tři roky pro rozvoj své vědecké práce i kariéry. O stipendium se mohou ucházet čeští i zahraniční studenti.

Medailonky všech oceněných zveřejníme po slavnostním předávání stipendií, které by mělo proběhnout v únoru.