Ve zdravém Brně zdravý zub

Čištění zubů není banální záležitostí, a proto se snaží učit správnou techniku čištění a vyvracet zažité mýty studenti ze Sdružení studentů stomatologie ČR v rámci preventivní akce Ve zdravém Brně zdravý zub. V polovině dubna tak téměř obsadili brněnské náměstí Svobody studentky a studenti naší fakulty vybaveni zubními kartáčky. Jak snižovat výskyt zubního kazu a zasloužit se o zlepšení ústní hygieny obyvatel se starají studenti ze Sdružení studentů stomatologie České republiky.

26. 4. 2022

Během krásného slunného úterka 12. dubna se na náměstí Svobody pohybovala spousta lidí. Mezi nimi bylo i 56 studentek a studentů Zubního lékařství naší fakulty, kteří zorganizovali letošní rekordní ročník akce Ve zdravém Brně zdravý zub. Odhadem se studentům podařilo oslovit 1 200 kolemjdoucích, a to ze všech věkových kategorií. Za studenty se přišly podívat jak skupinky dětí v rámci vycházek se školkou, zastavovali se také rodiče s dětmi, mládež, významnou část návštěvníků tvořili také senioři.

S mobilním skupinkami studentů, kteří aktivně oslovovali brněnskou veřejnost, si tak bylo možné natrénovat správnou techniku čištění zubů. Na stánku si pak mohli zkalibrovat mezizubní prostory a naučit se správně čistit se solo kartáčkem. A díky sponzorství si lidé mohli odnést i zubní kartáček zdarma.

"Věříme, že naše snažení mělo v Brně znatelné pozitivní dopady na šíření povědomí o správných zásadách dentální hygieny. Co se týče zpětné vazby, přes známnosti se k nám dostaly informace z několika prodejen, že ještě ten den přišla spousta lidí nakupovat správné a pro jejich dutinu ústní vhodné dentální pomůcky. Také nás potěšil i milý e-mail osloveného kolemjdoucího, který touto cestou děkoval za zpříjemnění dne," uvádí hlavní organizátorka brněnské akce, studentka Eliška Jandová.

Akce Ve zdravé ČR zdravý zub probíhá ve všech městech ČR, ve kterých lze studovat obor zubního lékařství. Po dvouleté odmlce studenty letošní úspěšný patnáctý ročník namotivoval ke každoročnímu konání této milé akce. "Jsme rádi, že jsme mohli reprezentovat spolek SSS ČR i naši lékařskou fakultu. Doufáme, že se nám bude podobně úspěšně dařit i v dalších letech a už se těšíme na další ročník," uzavírá Eliška Jandová.

Více si můžete přečíst zde.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info