Výzkumná síť VACCELERATE: staňte se součástí registru dobrovolníků

Staňte se součástí nové iniciativy v rámci EU s cílem zmobilizovat potenciální dobrovolníky celé populace v evropském regionu k účasti na klinických studiích vakcín. Přispějete tak k lepšímu a hlubšímu porozumění (znalosti) imunity COVID-19 u široké populace a u specifických skupin i s ohledem na lepší budoucí strategie očkování a dávkování vakcín.

23. 11. 2022

Bez popisku

Evropská síť VACCELERATE stále vyzývá dobrovolníky k zapojení do klinických studií, zaměřených nejen na vakcíny. “Staň se chybějícím dílem skládačky. Společně se můžeme vypořádat s pandemií COVID-19.“ Tak zní heslo pro registr dobrovolníků, který se nyní blíží počtu 50 000 přihlášených osob.

Projekt VACCELERATE (European Corona Vaccine Trial Accelerator Platform),
ve kterém je Masarykova univerzita partnerem prostřednictvím své výzkumné infrastruktury CZECRIN, existuje od jara 2021. Zabývá se realizací vakcinačních studií fáze II a III proti COVID-19 a dalším infekčním onemocněním. Zástupci
za Českou republiku jsou prof. MUDr. Petr Husa, CSc. (přednosta Kliniky infekčních chorob FN Brno a LF MU) a doc. MUDr. Regina Demlová, Ph.D. (přednostka Farmakologického ústavu LF MU a hlavní řešitelka projektu CZECRIN).

Informace a odkazy k jednotlivým klinickým hodnocením a důležité hodnoty k projektu jsou k nalezení v newsletteru, který vyšel letos v září.

Registr dobrovolníků

CZECRIN je výzkumná infrastruktura podporující realizaci akademického klinického výzkumu v České republice. Jako český uzel Evropské sítě infrastruktur klinického výzkumu ECRIN-ERIC zásadním způsobem přispívá k zapojení akademických institucí do mezinárodního projektu klinického výzkumu.

Bez popisku

Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info