Medici poděkovali dárcům těl

Studenti LF MU poděkovali lidem, kteří se rozhodli věnovat své tělo pro vědecké účely. Pietní koncert se uskutečnil v pondělí 5. listopadu 2018 v 18 hodin v Kapitulní síni Augustiniánského opatství na Starém Brně na Mendlově náměstí. Za vedení fakulty se akce zúčastnil proděkan Martin Repko.  

K uspořádání setkání dal podnět zástupce přednosty Anatomického ústavu Marek Joukal, který se s tradicí těchto akcí seznámil na stáži v USA.  „Chceme, aby si studenti prvního ročníku, kteří jsou anatomií nejvíc zasaženi, uvědomili etickou rovinu této výuky a pochopili, že to není samozřejmost, že se mohou učit díky daru jiných lidí,“ řekl MUDr. Joukal. 

„Vidět reálná těla je při učení se anatomie naprosto nedocenitelné. Člověk však má při setkání s tělem po smrti tendenci nevnímat fakt, že se dříve jednalo o živou osobu. Je potřeba si toto připomenout, abychom si uvědomili etickou rovinu anatomických cvičení a velikost daru, kterým je posmrtné darování těla,“ uvedl Jakub Voldřich, viceprezident Spolku mediků, který uspořádal doprovodný komorní koncert.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info