Duševní vlastnictví a transfer technologií

„Z laboratoře až k pacientům.“

Výzkum na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity hraje důležitou roli ve vývoji nových léčiv, diagnostických metod a zdravotnických prostředků.

Než ale mohou být výsledky výzkumu vytvořené na akademické půdě prakticky využity, je nutné provést mnoho studií a odpovědět na řadu otázek s cílem postupně snižovat riziko a zvyšovat hodnotu výsledků posunem do dalších fází dokončenosti (TRL).

Tato cesta se již v té nejranější fázi neobejde bez intenzivní interakce s odborníky z různých oblastí expertízy, např. patentové ochrany a právních vztahů, regulatorních požadavků, designu a řízení klinických studií, finanční podpory specifických grantových schémat).

Bližší informace o kompletních službách CTT MU pro vědce naleznete zde

Kontaktní osoba na Lékařské fakultě:

• přímá podpora v oblasti přípravy Oznámení původce o vzniku předmětu průmyslového vlastnictví v souladu se směrnicí č.10/2013 Duševní vlastnictví
  • konzultace k přípravě přihlášky patentu/užitného vzoru
  • konzultace k přípravě projektů Proof of Concept - TA ČR GAMA
  • konzultace k přípravě projektů aplikovaného výzkumu

Kontakt