Výtvarná soutěž da MEDici: Známe výtěžek aukce a máme kalendář! 

Virtuální dražba vynesla 34.300 Kč a přispěje na podporu vybudování Památníku za dárce těl. Dalším úžasným počinem soutěže byl vznik nástěnného kalendáře LF MU, který nabízíme k prodeji.

Čtěte více

Děkujeme za účast v celé výtvarné soutěži s názvem da MEDici, do kterých přispěli svými díly studenti, absolventi i zaměstnanci LF MU. Na jaře letošního roku jsme vyhlásili výtvarnou soutěž a do konce léta jsme obdrželi 49 úžasných děl. V hlasování uspělo 13 nejoblíbenějších, ze kterých jsme sestavili kalendář. A všechna díla jsme též vydražili. 

Výtěžek aukce bude předán na vybudování památníku těm, kteří se rozhodli věnovat své tělo pro výukové a vědecké účely. Pro dárce těl tak vznikne důstojné místo v podobě hrobky se vsypem, kterému bude dominovat socha Panny Marie. Pro pozůstalé se stane pietním místem, kam mohou přijít uctít památku zemřelého, zavzpomínat na něj nebo zapálit svíčku. Zpopelněné ostatky dárců těl jsou v Brně dosud rozptylovány na hřbitovní loučce, což v mnohých pozůstalých vyvolává pocit anonymity.

Za organizátory:
  • Spolek mediků LF MU
  • brněnská pobočka IFMSA CZ
  • sdružení zahraničních studentů MIMSA
  • Oddělení pro komunikaci a vnější vztahy Lékařské fakulty MU 

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info