10. Simulační kurz první pomoci

Do nových prostor SIMU se tento semestr přesunul také tradiční Simulační kurz první pomoci.

2. 11. 2020

Tento tzv. předmět meziročníkové spolupráce LF MU se uskutečnil ve sváteční den 28. října. Na celkem 30 studentů, rozdělených do dvou turnusů, čekalo 5 simulací z oblasti basic life support, tedy laické první pomoci. Na vyřešení situací, které nás mohou potkat v každodenním životě, měly trojice studentů vždy 5 minut. Poté následoval strukturovaný debriefing se zkušenými lektory a praktický nácvik dovedností.
Za pětiletou historii Simulačního kurzu první pomoci a jeho postupný přerod ze studentského projektu do předmětu lékařské fakulty se jej zúčastnilo přes 300 studentů všeobecného a zubního lékařství. Pro potřeby kurzu bylo vyškoleno dohromady přes 30 studentských lektorů, kteří procházeli workshopy z oblastí první pomoci, poskytování zpětné vazby, vedení debriefingu a dalšími. Aktuálně jsou všichni aktivní lektoři zapojeni také do projektu Student as Teacher a pod hlavičkou SIMU vyučují praktická cvičení inovovaného povinného předmětu První pomoc. Nutno také podotknout, že možnost využití moderního zázemí SIMU neznamená cílovou rovinku projektu, ale začátek úplně nové cesty.