13. Simulační kurz první pomoci

Až 2 měsíce příprav, 10 studentských lektorů, 16 figurantů a 30 účastnických míst. Taková je bilance 13. Simulačního kurzu první pomoci, události již tradičně pořádané každý semestr v rámci předmětů meziročníkové spolupráce, který proběhl 30. 4. 2022.

10. 5. 2022

Úkolem vyškolených lektorů bylo naprojektovat simulaci týkající se basic life support, tedy základní první pomoci, a tu pak s pomocí figurantů představit spolužákům napříč všemi ročníky. Každý tříčlenný tým účastníků měl za úkol vyřešit resuscitaci dospělého, masivní krvácení, poskytnout pomoc při cévní mozkové příhodě, zabezpečit místo autonehody a postarat se o zraněné, nebo vést obávanou resuscitaci kojence. Na samotné řešení navazoval debriefing, kde byl postup rozebrán a procvičeny všechny potřebné dovednosti.

Již počtvrté se Simulační kurz první pomoci konal v nové budově Simulačního centra LF MU, která nabízí kromě špičkových trenažérů a školeného personálu i výjimečné prostory, které pak dohromady vytváří ideální základ věrohodné a do detailu propracované simulace. Vše společně vede k nejlepšímu možnému výstupu z učení, a to především s důrazem na praxi.