8. Simulační kurz první pomoci

První květnový den přinesl nejen zvěst blížícího se léta, ale také již tradiční Simulační kurz první pomoci. Jeho osmý ročník proběhl v tento den v prostorách Univerzitního kampusu Bohunice. Pro celkem 30 studentů lékařské fakulty napříč ročníky bylo připraveno 5 stanovišť, na kterých docházelo k simulovaným zraněním, nehodám a závažným stavům.

2. 5. 2019

Tyto situace, několik měsíců pečlivě připravované lektory z řad studentů, vyžadovaly od účastníků praktickou aplikaci znalostí základní první pomoci. Pro úspěch byl důležitý také týmový duch, neboť kurzem účastníci procházeli ve tříčlenných skupinách. Po uplynutí 5 minut vyhrazených k řešení situace vždy následoval 20minutový strukturovaný debriefing, během kterého bylo řešení analyzováno a proběhla diskuze o správném postupu. Kurzu předcházela systematická příprava lektorů, kteří se zúčastnili několika tematických workshopů. Během samotného kurzu také probíhalo testování online platformy pro hodnocení klinického vyšetřování (OSCE) a nahrávání situací pomocí mobilní debriefingové audiovizuální techniky.