Jak zvládat komunikačně náročné situace: herci hrají pacienty

Kompetentní komunikace s pacienty představuje klíčový pilíř dobré lékařské praxe.

20. 12. 2021

V rámci simulovaných situací pomáháme studentům předmětu Lékařská psychologie a psychosomatika transformovat jejich znalosti psychologie do konkrétní komunikačních dovedností. Díky metodologii simulovaných pacientů se mohou studenti v SIMU potkat s pacienty v silných emocích, a to v bezpečném prostředí simulované situace a získat tak přímou supervizi jejich komunikačního přístupu. V rámci simulační výuky se zaměřujeme nejen na rozvoj komunikačních dovedností, ale pomáháme studentům také v rozvoji schopnosti sebereflexe.

doc. PhDr. Miroslav Světlák, Ph.D.