Kurz Kritické stavy v intenzivní péči

Simulační centrum Masarykovy univerzity připravuje na 6. 12. 2021 jednodenní simulační kurz Kritické stavy v intenzivní péči, který nabízí ideální možnost nacvičit si a zdokonalit se v řešení kritických stavů, jež se mohou kdykoliv vyskytnout v rámci intenzivní péče.

2. 11. 2021

Bez popisku

Mimořádné, a ze své podstaty adrenalinové situace, si mohou účastníci vyzkoušet v bezpečných podmínkách unikátního Simulačního centra LF MU. Součástí kurzu je nácvik praktického managementu kritických stavů dle nejnovějších doporučení. Během kurzu jsou i krátké fokusované hand-on workshopy na dovednosti, které jsou užitečné pro vyřešení kritických situací (např. POCUS – Point-of-Care UltraSonografie, BACT – Bužií asistovaná koniotomie). Speciální pozornost je věnována tzv. netechnickým dovednostem v rámci krizového řízení lidských zdrojů (CRM).

Cílovou skupinou jsou lékaři v oboru AIM nebo Intenzivní medicína.

Cena kurzu 6000 Kč zahrnuje kurzovné a občerstvení.

Kapacita kurzu je 16 osob, v případě většího zájmu bude vypsán další termín na 7. 12. 2021. Registrace bude možná do 22. 11. 2021.

REGISTRACE

Vzdělávací akce je pořádána dle stavovského předpisu ČLK č. 16 a je ohodnocena 6 kredity. Čas kurzu: 8:00-18:00 (K získání certifikátu o účasti je nutná účast na celém kurzu).

Organizátorem kurzu Kritické stavy v intenzivní péči je přednosta Ústavu simulační medicíny LF MU prof. MUDr. Petr Štourač, Ph.D., MBA a doc. MUDr. Martina Kosinová, Ph.D., garantem MUDr. Jan Maláska, Ph.D., EDIC V roli lektorů budou kurzem provádět MUDr. Milan Kratochvíl, EDIC, MUDr. Jan Stašek, EDIC, MUDr. Marek Kovář, MUDr. Jan Maláska, Ph.D. EDIC, doc. MUDr. Martina Kosinová, Ph.D. a prof. MUDr. Petr Štourač, Ph.D., MBA


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info