Lékařská fakulta hostila prof. Jose Latour z Univerzity of Plymouth

Minulý týden se na Ústavu simulační medicíny, na Klinice dětské anesteziologie a resuscitace a na Ústavu zdravotnických věd LF MU uskutečnila návštěva prof. Jos Latour, proděkana fakulty Univerzity of Plymouth, Spojené Království.

1. 6. 2023

V jejím průběhu byl přivítán proděkan prof. Petrem Štouračem a proděkankou prof. Andreou Pokornou. Prof. Latour pronesl na půdě LF několik mimořádných přednášek pro postgraduální i pregraduální studenty, které měly skvělý ohlas. Vedl také workshopy zaměřené na problematiku psaní článků do časopisů s IF a paliativní péče na intenzivní péče. Prof. Jos Latour je associate editor mnoha prestižních časopisů z oblasti medicíny, ošetřovatelství a psychologie a aktuálně také předsedou Sekce pro etiku Evropské společnosti intenzivní medicíny. Jeho návštěva byla navazující na výzkumné projekty, které na LF probíhají, zejména v rámci iniciativy RIPE-ICU (https://www.med.muni.cz/ripe-icu). V rámci ní byly diskutovány stávající i budoucí výzkumné projekty a také mentoring projektu Implementace výuky paliativní medicíny na LF MU.
Děkujeme i za zpětnou vazbu posluchačů:

Chtěla bych Vám moc poděkovat za seminář profesora Latoura. Jsem moc ráda za takovou aktivitu fakulty a za sebe mohu říct, že je to vlastně první seminář na takové téma, kterého jsem se měla možnost zúčastnit. Jen s povzdechem mohu říct, že škoda, že jsem ho neabsolvovala před 15 lety, ušetřilo by mi to spoustu času a energie, kdy jsem si na spoustu věcí musela přijít pracně sama. Seminář byl opravdu výborný a za mne mohu říci, že podobné aktivity a semináře mají obrovský význam a jsou to takový "opravdový praktiční pomocníci" při vědecké a publikační činnosti (alespoň pro mne ano).
S pozdravem a ještě jednou s díky Veronika Matušková

Věříme, že nás prof. Latour nenavštívil naposledy.