Na půdě SIMU LF MU proběhl čtvrtý akreditovaný kurz Simulace kritických stavů v ČR

V rámci specializačního vzdělávání lékařů proběhl dvoudenní kurz Simulace kritických stavů. Tým lektorů z KDAR FN Brno a LF MU a KARIM FN Brno a LF MU připravil high-fidelity simulace pro lékaře zařazené do vzdělávacího programu v oboru Anesteziologie a intenzivní medicína. Novým kurzem tak v rámci LF MU během prvního roku prošlo více než 60 absolventů z řad lékařů zařazených do specializačního vzdělávání v oboru AIM.

1. 3. 2022

Simulační centrum Lékařské fakulty Masarykovy univerzity se ve dnech 15. a 16.2.2022 stalo dějištěm v pořadí již čtvrtého kurzu Simulace kritických stavů v Brně. Kurzu se opakovaně zúčastnil maximální počet účastníků, který kapacita kurzu umožnila, tedy 16, z celé České republiky. lékaři měli možnost během dvou dní vzájemně sdílet a rozvíjet své zkušenosti v rámci připravených 19 klinických scénářů z prostředí operačního sálu, dospávacího pokoje či jednotky intenzivní péče, kde čelili kritickým stavům jak u dospělých, tak i dětských pacientů.
Pro lektory, techniky i organizátory je každý takový kurz velmi pozitivním zdrojem energie a impulzem pro další rozvoj simulací v Simulačním centru LF MU. Již nyní se tedy všichni těší na další kurzy, které se nejen v letošním roce budou v prostorách SIMU konat - Kurzy na SIMU.
Lékařům, kteří kurz absolvovali přejeme úspěšné složení specializační zkoušky.

doc. MUDr. Martina Kosinová, Ph.D.
Zástupce přednosty