Na půdě SIMU LF MU proběhl již 5. akreditovaný kurz Simulace kritických stavů

V rámci specializačního vzdělávání lékařů zařazených do vzdělávacího programu v oboru Anesteziologie a intenzivní medicína proběhl dvoudenní povinný kurz Simulace kritických stavů. Tým 8 lektorů z KDAR FN Brno a LF MU a KARIM FN Brno a LF MU připravil celkem 19 high-fidelity simulací a 2 hands-on workshopy.

23. 9. 2022

Simulační centrum Lékařské fakulty Masarykovy univerzity se ve dnech 20. a 21.9.2022 stalo dějištěm v pořadí již pátého kurzu Simulace kritických stavů v Brně. O enormním zájmu o kurz svědčí i opakovaně naplněná kapacita kurzu, kterého se tentokrát zúčastnilo celkem 17 lékařů z celé České republiky. K naší radosti se mezi nimi našli i lékaři, kteří již absolvovali na SIMU některý z jednodenních kurzů zaměřených na určitou část naší klinické praxe. Na specializačním kurzu však měli možnost se zapojit do simulací napříč všemi zákoutími oboru AIM: prostředí operačního sálu, dospávacího pokoje či jednotky intenzivní péče, kde čelili kritickým stavům jak u dospělých, tak i dětských pacientů.

Pro lektory, techniky i organizátory je každý takový kurz velmi pozitivním zdrojem energie a impulzem pro další rozvoj. Chcete-li zažít atmosféru našich simulačních kurzů, neváhejte navštívit záložku „Kurzy na SIMU“ a neváhejte s registrací – místa postupně ubývají.

Lékařům, kteří kurz absolvovali přejeme úspěšné složení specializační zkoušky.

Další foto z kurzu naleznete ve FOTOGALERII.