Na půdě SIMU LF MU úspěšně proběhl třetí kurz Kritické stavy v anestezii dospělých.

Tým lektorů z KARIM FN Brno a LF MU, KDAR FN Brno a LF MU a ÚSM LF MU připravil high-fidelity simulace na téma akutních stavů na operačním sále z pohledu anesteziologa. Tento kurz absolvovalo za první rok jeho existence již 24 anesteziologů z celé České republiky i Slovenska.

20. 5. 2022

A team of lecturers from KARIM FN Brno and FM MU, KDAR FN Brno and FM MU and ÚSM FM MU prepared high-fidelity simulations on acute conditions in the operating room from the perspective of an anaesthesiologist. Twenty-four anaesthesiologists from all over the Czech Republic and Slovakia have completed this course in the first year of its existence.

Simulační centrum Lékařské fakulty Masarykovy univerzity se dne 16.5.2022 stalo již potřetí místem, kde se setkalo osm anesteziologů z českých nemocnic v rámci kurzu „Kritické stavy v anestezii dospělých“. Na začátku kurzu byl lékařům představen koncept řešení krizových situací a proběhlo seznámení se simulačním prostředím. Následně lékaři absolvovali 11 kritických situací na operačním sále či dospávacím pokoji a jeden workshop. Každý lékař se několikrát aktivně zapojil do více simulací v různých rolích. Po každé simulaci následoval rozbor celé situace se zaměřením na tzv. soft skills a možnosti řešení dané situace, díky čemuž měli lékaři možnost rozvíjet své vědomosti a dovednosti.Účastníci spolu s lektory vyhodnotili proběhlý kurz společně jako velice přínosný. Již nyní se těšíme na setkání na dalším z nabízených kurzů SIMU LF MU.

kalendář akcí