Platforma SIMUportfolio prezentována na mezinárodní konferenci AMEE

Mezinárodní konference AMEE (Association for Medical Education in Europe), patrně největší celosvětová akce zaměřená na oblast medicínského vzdělávání, proběhla 24.–28. srpna 2019 ve Vídni.

2. 9. 2019

Tým spoluautorů z Institutu biostatistiky a analýz LF MU a Simulačního pracoviště LF MU na ní prezentoval integrační platformu dlouhodobě vyvíjenou na LF MU, která poskytuje mimo jiné také komplexní podporu k tzv. OSCE (Objective Structured Clinical Examination), tedy prakticky orientovaným zkouškám studentů.

Ty umožňují efektivně otestovat klinické dovednosti budoucích lékařů, včetně např. komunikace s pacientem, hodnocení nálezů, reakce na nepředvídatelné situace.

Prezentace ke stažení: