První rok pořádání postgraduálních kurzů v Simulačním centru Lékařské fakulty Masarykovy univerzity je úspěšně za námi

Zahájili jsme jej 8. března 2021 dlouho očekávaným a historicky prvním akreditovaným dvoudenním kurzem Simulace kritických stavů, který se nám podařilo již třikrát zopakovat. Celkem tedy kurz u nás za první rok absolvovalo 59 účastníků.

18. 3. 2022

V oblasti simulačních kurzů nad rámec specializačního vzdělávání jsme se pro začátek zaměřili na jednodenní tematické kurzy spojené s oborem AIM nejen pro lékaře, ale i nelékařský zdravotnický personál. Mezi naše stěžejní jednodenní postgraduální kurzy, které lektoruje 14 zkušených akademiků LF MU, patří Anestezie a kritické stavy u dětí, Kritické stavy v anestezii dospělých, Kritické stavy v intenzivní péči, kterými prošlo téměř 60 lékařů. Čtyři běhy kurzu Resuscitace pro sestry mají na kontě 40 účastníků.

Čtyři celodenní workshopy Adult learning and Basic Course of Debriefing věnující se zejména teorii výuky dospělých a debriefingu, mají již 28 absolventů, a o další termíny je velký zájem. Z dalších vzdělávacích akcí pořádaných na půdě SIMU můžeme jmenovat Kurz pro mladé ortopedy, Vaginální porodnické extrakční operace, předkmenovou třídenní Lékařskou první pomoc, Letní školu TZKM, workshop Komunikace v praxi, Telemedicínu v praxi nebo čtyřdenní Kurz Sestra v intenzivní péči se zaměřením na anestezii.

V SIMU má přednost běžná výuka studentů, proto je roční výčet pořádaných postgraduálních akcí souběžně s ní úctyhodný a všem, kteří se na tom podíleli patří obrovské poděkování s přáním mnoha dalších sil a neutuchajícího nadšení do dalších let.

Zde SI MŮžete vybrat kurz