SIMU LF MU pořádalo již 6. akreditovaný kurz Simulace kritických stavů

Ve dnech 10. – 11. ledna 2023 proběhl dvoudenní povinný kurz Simulace kritických stavů v rámci specializačního vzdělávání lékařů zařazených do vzdělávacího programu v oboru Anesteziologie a intenzivní medicína. Tento již tradičně rychle vyprodaný kurz byl pořádán týmem 9 lektorů z KDAR FN Brno a LF MU a KARIM FN Brno a LF MU a připravil celkem 19 high-fidelity simulací a 2 hands-on workshopy.

16. 1. 2023

O enormním zájmu o kurz svědčí i opakované plné naplnění kurzu, kterého se tentokrát zúčastnilo celkem 17 lékařů z celé České republiky. S rostoucí poptávkou a přirozeným začleňováním simulační medicíny do pravidelného vzdělávání lékařů, byli mezi účastníky ti, kteří již absolvovali na SIMU některý z jednodenních kurzů zaměřených na určitou část naší klinické praxe. Na specializačním kurzu však měli možnost se zapojit do simulací napříč všemi zákoutími oboru AIM: prostředí operačního sálu, dospávacího pokoje či jednotky intenzivní péče, kde čelili kritickým stavům jak u dospělých, tak i dětských pacientů.

Pro lektory, techniky i organizátory je každý takový kurz velmi pozitivním zdrojem energie a impulzem pro další rozvoj. Chcete-li zažít atmosféru našich simulačních kurzů, navštivte záložku „Kurzy na SIMU“ a neváhejte s registrací – jarní kurz v březnu je sice již vyprodaný, ale kurz v září pro vás již chystáme!

Lékařům, kteří kurz absolvovali přejeme úspěšné složení specializační zkoušky.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info