SIMU LF MU pořádalo již čtvrtý kurz Kritické stavy v anestezii dospělých.

Dne 1. února 2023 proběhl pod vedením týmu lektorů z KARIM FN Brno a LF MU, KDAR FN Brno a LF MU a ÚSM LF MU celodenní kurz naplněný simulacemi s vysokou mírou věrností na téma naléhavých situací na operačním sále z pohledu anesteziologa.

8. 2. 2023

Simulační centrum Lékařské fakulty Masarykovy univerzity se dne 1.2.2023 stalo již počtvrté místem, kde se setkalo devět anesteziologů celé České republiky a Slovenska v rámci kurzu „Kritické stavy v anestezii dospělých“. Na začátku kurzu byl lékařům představen koncept řešení krizových situací a proběhlo seznámení se simulačním prostředím. Následně lékaři absolvovali 11 kritických situací na operačním sále či dospávacím pokoji a jeden praktický workshop. Každý účastník se aktivně zapojil do více simulací v různých rolích. Po každé simulaci následoval debrífing celé situace se zaměřením na tzv. soft skills a možnosti řešení dané situace, díky čemuž měli lékaři možnost rozvíjet své vědomosti a dovednosti. Mnozí z účastníků již také měli zkušenosti ze simulační medicínou a tak bylo na co navazovat. Na konci kurzu i přes plně nabitý program byli nejen účastníci ale i lektoři vzájemně pozitivně naladěni z proběhlé akce. Těšíme se na vás všechny na některém z dalších kurzů.