SIMU na prestižní konferenci AMEE 2019

Mezinárodní konference AMEE (Association for Medical Education in Europe) je patrně největší celosvětová akce zaměřená na oblast medicínského vzdělávání.

9. 5. 2019

Na letošní ročník do Vídně byl autorskému kolektivu z týmu SIMU přijat příspěvek o integrační platformě SIMUportfolio, která zahrnuje plošný popis kurikula studijního programu Všeobecné lékařství, garantované doporučené e-learningové materiály, moderní klinické virtuální scénáře (známé také jako virtuální pacienti) a v neposlední řadě testování komunikačních dovedností. Samotný článek se věnuje především systematické podpoře tzv. OSCE (Objective Structured Clinical Examination) zkoušení, kde je pozornost primárně zaměřena právě na měkké dovednosti související s rychlou a správnou reakcí studenta/lékaře na nepředvídatelné chování pacienta. Zainteresovaní pedagogové se tak mohou plně soustředit pouze na správně splnění odborných požadavků jako jsou výběr témat, příprava stanic, vyplnění checklistu, vyhodnocení zkoušky a další. Cílovou skupinou platformy jsou studenti, pedagogové, designéři kurikula, garanti jednotlivých studijních programů a v neposlední řadě také členové vedení fakulty. Primárním cílem je mít všechny informace dostupné online v režimu 24/7, plně autentizované a parametricky ukládané pro další analýzy, které poskytnou zcela objektivní podklady pro nezbytnou evaluaci.