Kde a jak pomoci Ukrajině

25. 2. 2022

Vážené studentky a studenti,
sepsali jsme pro vás několik možností, jak se zapojit do pomoci Ukrajině. Uvědomujeme si, že výčet není ani zdaleka úplný, proto prosíme využijte tento příspěvek ke sdílení dalších možností, jak pomáhat.

👉 Masarykova univerzita vyhlásila vlastní sbírku, do které je možné přispět libovolnou částkou přes Obchodní centrum MU:

💙 MUNI POMÁHÁ v současné chvíli hledá dobrovolníky, kteří ovládají ukrajinštinu/ ruštinu, dále pak studenty psychologie či studenty, kteří mají kurz krizové intervence (se znalostí jazyka) nebo znají azylové právo. Výhledově je pravděpodobné, že se navýší také poptávka po dobrovolnících, kteří by se zapojili do hlídání nebo doučování dětí ukrajinských obyvatel.

☎️ Filozofická fakulta spustila krizovou linku pro občany Ukrajiny

⛑️ V zasažené oblasti již pomáhají také Lékaři bez hranic.
Bez popisku
📧 Na stránkách Ministerstva vnitra jsou dostupné základní informace pro občany Ukrajiny, kteří se ocitnou na území ČR. Stát dále zřídil speciální e-mail ubytovaniukrajina@suz.cz pro ty, kteří mají možnost ubytovat válečné uprchlíky. Ubytovací kapacity uvolnila také Masarykova univerzita prostřednictvím Správy kolejí a menz a univerzitního hotelu.

Finanční sbírky na pomoc Ukrajině pořádají také České humanitární organizace. Pro snadné darování je možné využít portál https://www.darujme.cz/, který spolupracuje s organizacemi, které se humanitární pomocí zabývají dlouhodobě nebo na Ukrajině už pomáhají. 🇺🇦 Sbírky pořádají například:

💙 Člověk v tísni – SOS Ukrajina https://is.muni.cz/go/r1jw2v
💛 Charita Česká republika https://is.muni.cz/go/pcs00o
💙 Diakonie https://is.muni.cz/go/w2gvub
💛 Organizace pro pomoc uprchlíkům z.s. https://www.opu.cz/cs/
💙 Český červený kříž https://is.muni.cz/go/6im32e
💛 ADRA https://adra.cz/
💙 UNICEF https://is.muni.cz/go/g891ep
💛 Armáda spásy https://is.muni.cz/go/31m27a

🙏 Děkujeme.
Studentská komora akademického senátu MU

Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info