Medik roku 2022 - online

30. 4. 2022

Soutěž „MEDIK ROKU“ organizují Jihočeské nemocnice, a.s. ve spolupráci s Jihočeským krajem a neziskovou organizací HealthCare Institute, o.p.s. Medik roku 2022 je soutěž medicínských vědomostí, zručností a fyzických dovedností určená studentům 4. - 6. ročníků lékařských fakult v Česku a na Slovensku. ​Letošní ročník proběhne po dvouleté pauze online formou a soutěžit budou jednotlivci.
JAK TO BUDE PROBÍHAT?
Jednotlivci budou zodpovídat otázky ze 13 medicínských oborů. Kromě prověření znalostí a rozšíření obzorů věříme, že se také pobavíte a kromě hodnotných cen si odnesete také zkušenosti a kontakty pro možnost odborných stáží, praxí a třeba i budoucího zaměstnání v jihočeských nemocnicích.
Jste zvědaví, jak bude online ročník probíhat? Podívejte se na malou ochutnávku níže a nezapomeňte se registrovat!
Registrace je spuštěna od 2. 5. 2022.
PROČ SOUTĚŽÍME?
  • Záměrem soutěže je podpořit studenty medicíny v jejich studiu a za jejich znalosti a dovednosti je odměnit odbornou i finanční podporou k jejich dalšímu odbornému rozvoji.
  • Zlepšit povědomí mediků 4., 5., 6. ročníků lékařských fakult o nemocnicích Jihočeského kraje i o aktivitách partnerů projektu Medik roku.
  • Snížit odchody mladých lékařů do zahraničí a ukázat jim, že i menší, okresní či krajské nemocnice mohou nabídnout zajímavé pracovní prostředí, kvalitní zázemí a moderní technologie, profesní růst a kvalitu pro pacienty.
  • Umožnit studentům vyzkoušet si svoje znalosti i zručnost v práci s moderními přístroji (ultrazvuk, CT, videokolonoskop, počítačem řízený resuscitační model, atd.) pod dohledem našich lékařů, kteří se s nimi rádi podělí o svoje zkušenosti.

malá ochutnávka, aneb jak bude probíhat Medik roku 2022 online

zjistit více