Pozvánka na 9. Simulační kurz první pomoci

27. 9. 2019

Věděli byste, jak si poradit, kdyby před Vámi najednou někdo zkolaboval? Jak třeba pomoci člověku, který má anafylaktický záchvat nebo vdechl cizí těleso? Drželi jste někdy v ruce AED a umíte ho použít v praxi?

O CO JDE?
Simulační pracoviště Lékařské fakulty Masarykovy univerzity (SIMU) pro Vás i v tomto semestru připravilo malé opakování první pomoci. Účastníci během kurzu zažijí několik modelových situací, které vyžadují poskytnutí první pomoci. Vyzkouší si tak své schopnosti pod dohledem zkušených lektorů, kteří upozorní na případné chyby a předvedou správné řešení. Důraz je kladen na zisk praktických dovedností z oblasti basic life support, tedy laické první pomoci.
Letošní novinkou je zařazení kurzu mezi tzv. předměty meziročníkové spolupráce LF MU. Za jeho absolvování tak získate 1 kredit.

KDY A KDE SE BUDE KURZ KONAT?
9. Simulační kurz první pomoci se uskuteční v neděli, 1. prosince 2019 v prostorách Univerzitního kampusu Bohunice. Kurz je určen studentům VL a ZL, kteří nebyli na minulých kurzech bez ohledu na ročník studia.

JAK BUDE KURZ PROBÍHAT?
Účastníci budou rozděleni do tříčlenných týmů, postupně projdou 5 simulacemi, které budou následovány debriefingem pod vedením školených lektorů.

Připravujeme 2 turnusy - jeden dopolední a jeden odpolední. Celková kapacita kurzu je omezena na 30 účastníků. Přihlašování formou Google formuláře bude spuštěno 18. 11. 2019 ve 20:00. Odkaz na Google formulář bude zavčas zveřejněn na FB události. Přihlášení na kurz je závazné.

KDO KURZ POŘÁDÁ?
SIMKURZ Simulační kurz první pomoci
a Lékařská fakulta Masarykovy univerzity.
Těšíme se na Vás!