Psychologická (online) konzultace na MUNI MED

17. 3. 2020

Jak prožíváte nastalou epidemiologickou situaci a případnou karanténu? Zdravotní personál byl povolán do boje s koronavirem, na každého však situace doléhá různě. Je Vám úzko, máte strach o své blízké nebo byste si prostě potřebovali pohovořit s odborníkem? Využijte nabídky Ústavu psychologie a psychosomatiky LF MU a konzultace online.

Pokud by současná situace u kohokoli z Vás vedla k psychickému stavu, který byste potřebovali konzultovat s psychology našeho ústavu, neváhejte prosím s napsáním emailu komukoli z pracovníků. Co nejdříve odpoví, popřípadě zváží možnost telefonické nebo skypové konzultace.

Kontakty na tým odborníků najdete na:

Kontakt na odborníky z Ústavu psychologie a psychosomatiky

Kohokoli jiného, kdo potřebuje pomoc prosím odkazujte z kapacitních důvodů na krizové linky zde:

Kontakty na krizové linky

Bez popisku

Pečujte o svoji psychiku a dodržujte doporučení jíst hodně vitaminů, zvýšit objem přijímaných bílkovin, omezit tuky. Výborným prostředkem na zvednutí nálady je pohyb a hudba. Zacvičte si doma společně s kamarádem, spolubydlícím, partnerem nebo si pusťte video s jógou. Přečtěte si zajímavou knížku, o jejíž děj se podělte s Vašimi blízkými. I na spánek je potřeba energie, choďte proto včas spát a neponocujte. Snažte se držet režim dne, na který jste zvyklí.

Chcete více aktivity? Všichni se mohou zapojit do dobrovolnické činnosti na MU a odpoutat tak alespoň částečně pozornost od chmurných myšlenek.

Pamatujte, že v tom nejste sami a nenechávejte sami ani ostatní. Zatelefonujte nebo volejte přes Skype a WhatsApp rodičům, prarodičům, sourozencům. 

 


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info