STARTgyn - praxe na GPK pro studenty 5. a 6. ročníku medicíny

7. 9. 2020

Dovolujeme si Vás informovat o projektu individuální praxe na Gynekologicko-porodnické klinice LF MU a FN Brno STARtgyn, který je určen medikům 5. a 6. ročníku LF MU, jenž mají zájem po ukončení studia o nástup na kliniku jako lékaři - absolventi. Program bude probíhat MIMO dobu standardní výuky v odpoledních a večerních hodinách a také o víkendech. Podrobné informace naleznete v programovém letáku.

Cílem individualizované praxe na GPK z pohledu studenta medicíny je zejména nácvik:

• komunikace s pacientkami
  • interpretace klinických rozhodnutí na základě konkrétních nálezů a výsledků
  • základy samostatné diferenciálně diagnostické rozvahy, její aplikace v reálné klinické praxi
  • úskalí rozhodování o příjmu pacientky
  • průběh porodu krok za krokem
  • reálná participace na řešení akutních medicinských stavů na porodním a operačním sále
  • „hands on ultrasound“ v porodnictví i gynekologii

Více o programu

Jak se přihlásit?

Přihlašování probíhá v průběhu září příslušného akademického roku. Přihlásit se můžete odesláním e-mailu na adresu kroupova.zdenka@fnbrno.cz s předmětem STARTgyn - přihláška. Do zprávy dále uveďte vaše celé jméno, číslo studenta (UČO), ročník studia a dále emailový a telefonní kontakt. Jako přílohu zprávy, prosím, připojte krátký motivační dopis, který bude obsahovat podrobnější údaje o Vás a důvody, proč se chcete programu zúčastnit.