Kurz klinické anatomie pánve pro studenty LF

22. 11. 2019

Pod záštitou děkana Lékařské fakulty doc. MUDr. Martina Repka, Ph.D., pořádá Anatomický ústav LF MU ve spolupráci s Chirurgickou klinikou FNB Kurz klinické anatomie pánve se zaměřením na chirurgii rekta. Kurz se bude konat v pondělí 2. 12. 2019  od 13 hodin, na pitevně 1, Anatomického ústavu LF MU.

Kurz je určen pro studenty 3. a vyšších ročníků VL se zájmem o chirurgii. Na kurz je potřeba se přihlásit, kapacita je omezena. Studenti budou seznámeni s problematikou operací rekta, klinickou a topografickou anatomií pánve, mohou si vyzkoušet laparoskopické operace na trenažéru a uvidí operace rekta na kadaverech.

PROGRAM KURZU:

1. Anatomie pánve a rekta s poznámkami chirurga (dr. Joukal, doc. Vargová, dr. Grolich)
2. Karcinom rekta – incidence, projevy, klinické souvislosti, význam zobrazovacích metod, staging (dr. Procházka)
3. Typy operací rekta – radikalita, význam TME, CRM, DRM (prof. Kala)
4. Přístupové cesty k operacím pro karcinom rekta, laparoskopické operace s videoukázkami – (dr. Čan)
5. Praktická část – laparoskopické trenažéry, operace rekta na kadaverech – (dr. Procházka, dr. Marek, dr. Čan, dr. Farkašová, dr. Grolich)

PŘIHLAŠOVÁNÍ:

Přihlašování bude spuštěno 23. 11. 2019 od 17:00 hodin a uzavřeno 30. 11. 2019. Kapacita kurzu je omezena 35 účastníky. Pokud bude kurz již naplněn, máte možnost přihlásit se alespoň jako náhradník.​

Chci se přihlásit

KONTAKT:

V případě bližších informací se neváhejte obrátit na garanta kurzu.
MUDr. Marek Joukal, Ph.D.
Anatomický ústav LF MU
|T: 549 49 1333