Nábor dárců kostní dřeně IFMSA

5. 3. 2020

Přemýšleli jste někdy o tom, že byste rádi pomohli pacientům s leukémií, vážnými poruchami krvetvorby nebo imunity? Pokud je Vaše odpověď ANO, rádi bychom Vás pozvali na Nábor dárců kostní dřeně organizovaný NÁBOREM HRDINŮ ve spolupráci s IFMSA.

Nábor se koná 18. března 2020 ve vstupní hale Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity v čase 10:00 - 16:00 hodin.

Pokud splňujete základní podmínky pro zápis do registru dárců – věk 18-35 let, velmi dobrý zdravotní stav, bez trvalého užívání léků a hmotnost alespoň 50 kg, na místě Vám pro zápis do registru budou po vyplnění zdravotního dotazníku bezbolestně odebrány stěry z ústní dutiny pro
typizaci HLA znaků.

Jestli máte zájem přímo o zápis do registru, nebo se chcete jenom nezávazně informovat o průběhu nebo o čemkoliv jiném týkající se darování kostní dřeně, rádi Vás uvidíme.

Pravděpodobnost, že se skutečně po zapsání do registru stanete dárcem je bohužel jenom 1 %. To však neznamená, že právě Vy nemůžete být tím, co někomu konkrétnímu zachrání život.

Staňte se jedním z hrdinů!

facebooková stránka události více informací o dárcovství