Stipendijní pobyty na základě mezinárodních smluv AIA DZS

9. 12. 2020

Akademická informační agentura Domu zahraniční spolupráce nabízí výjezdy do zahraničí studentům i akademickým pracovníkům. Máte možnost získat stipendium na studijní a výzkumné pobyty nebo letní jazykové kurzy na vysokých školách ve třiceti zemích světa.

Dovolujeme si Vás upozornit na blížící se termíny odevzdání přihlášek na stipendijní pobyty na základě mezinárodních smluv.

NAPŘÍKLAD:

Albánie nabízí stipendia na studijní pobyty v celkovém rozsahu 18 stipendijních měsíců pro zájemce z řad studentů BSP, MSP a DSP v délce 2–9 měsíců. Studentům je vypláceno stipendium ve výši 6500 Kč měsíčně, resp. 6700 Kč měsíčně pro studenty DSP. Dále nabízí v celkovém rozsahu 2 stipendijních měsíců výzkumné a přednáškové pobyty pro VŠ učitele v max. délce 1 měsíc. Stipendium pro VŠ učitele je ve výši 7000 Kč měsíčně. 2 místa nabízí zájemcům o letní školu albánského jazyka v roce 2021 v délce 1 měsíc.

Bulharsko nabízí stipendia na studijní pobyty v celkovém rozsahu 27 stipendijních měsíců pro zájemce z řad studentů BSP, MSP a DSP v délce 2–9 měsíců. Studentům je vypláceno stipendium ve výši 6500 Kč měsíčně, resp. 6700 Kč měsíčně pro studenty DSP. Dále nabízí v celkovém rozsahu 3 stipendijních měsíců studijní a výzkumné pobyty pro VŠ učitele délce 1–3 měsíců. VŠ studentům a VŠ učitelům nabízí 2 místa na zimním semináři balkanistiky v délce 1 měsíc a 8 míst na letních kurzech bulharštiny v délce 3 týdny.

Gruzie nabízí stipendia na studijní pobyty v celkovém rozsahu 27 stipendijních měsíců pro zájemce z řad studentů BSP, MSP a DSP v délce 2–9 měsíců. Dále nabízí v celkovém rozsahu 2 stipendijních měsíců výzkumné a přednáškové pobyty pro VŠ učitele v max. délce 1 měsíc. VŠ studentům a pedagogům jsou k dispozici 2 místa na jazykově a oborově zaměřených letních školách v roce 2021 v délce do 1 měsíce. Stipendium pro účastníky všech druhů pobytů je ve výši 800 gruzínských lari měsíčně.

Lotyšsko poskytuje stipendia na studijní pobyty v celkovém rozsahu 30 stipendijních měsíců pro zájemce z řad studentů BSP, MSP a DSP v délce 2–10 měsíců. Studentům je vypláceno stipendium ve výši 500 eur měsíčně, resp. 670 eur měsíčně pro studenty DSP. Dále nabízí 3 místa na studijní a přednáškové pobyty pro VŠ učitele v max. délce 1 měsíc. VŠ učitelé obdrží od lotyšského plátce částku 30 eur na den + 300 eur měsíčně na ubytování.

Mongolsko nabízí stipendia na studijní pobyty v celkovém rozsahu 20 stipendijních měsíců pro zájemce z řad studentů BSP a MSP v délce 2–9 měsíců a stipendia na studijní pobyty v celkovém rozsahu 20 stipendijních měsíců pro studenty DSP v délce 2–9 měsíců. Dále nabízí v celkovém rozsahu 2 stipendijních měsíců studijní a přednáškové pobyty pro VŠ učitele v max. délce 1 měsíc. VŠ studentům nabízí 3 místa na letní škole pro mladé mongolisty v roce 2021 v délce 1 měsíc (podmínkou je znalost jazyka min. na úrovni A2).

Rumunsko nabízí stipendia na studijní pobyty v celkovém rozsahu 27 stipendijních měsíců pro zájemce z řad studentů BSP, MSP a DSP v délce 2–9 měsíců. Studentům je vypláceno stipendium ve výši 7700 Kč měsíčně, resp. 8000 Kč měsíčně pro studenty DSP. Dále nabízí v celkovém rozsahu 3 stipendijních měsíců studijní a přednáškové pobyty pro VŠ učitele v max. délce 1 měsíc. Stipendium na pobyty pro VŠ učitele činí 8500 Kč měsíčně. VŠ studentům a VŠ učitelům jsou k dispozici 4 místa na letních kurzech rumunštiny v roce 2021 v délce 1 měsíc.

Zájemci se přihlašují v termínu do 31. prosince 2020, 12:00 zasláním požadovaných dokumentů do sídla Akademické informační agentury (Dům zahraniční spolupráce, AIA, Na Poříčí 1035/4, 110 00 Praha 1).

Do výběrového řízení se mohou hlásit studenti, všech veřejných VŠ. Studijní a výzkumné pobyty proběhnou v akademickém roce 2021/2022, letní kurzy se uskuteční během léta 2021. Obecné informace k výběrovým řízením naleznete zde.

KONTAKT:

Mgr. Pavel Rybář
Akademická informační agentura (AIA)
Oddělení bilaterálních a multilaterálních programů
|Tel.: (+420) 221 850 505
|Mob.: (+420) 775 860 875