Vláda ČR ruší pracovní povinnost studentů medicíny

5. 5. 2020

Vláda s účinností od 11. května ruší pracovní povinnost, kterou měli uloženou studenti závěrečných ročníků zdravotnických oborů. Studenti nyní mohou v zařízeních, kde působí, zůstat na dobrovolném základě či na základě pracovních dohod.

Vláda tak navazuje na rozvolňování omezení různých typů škol, které byly přijaty v důsledku koronavirové epidemie. Pracovní povinnost uložila vláda studentům v polovině března. Lékařské fakulty daly k dispozici hejtmanům seznam studentů, aby měly regiony o studentech lepší přehled a mohly je umisťovat tam, kde jsou potřeba.

Studentům lékařských i nelékařských programů patří velké poděkování za odvahu a nasazení, s jakým k situaci přistupovali.