Grantové a stipendijní programy pro česko-bavorskou spolupráci VŠ v roce 2021

Nabídka stipendijních a grantových programů Česko-bavorské vysokoškolské agentury pro potenciální zájemce z řad studentů, pedagogů, vědeckých pracovníků na rok 2021.

4. 2. 2021

Grüß Gott - dobrý den,

rádi bychom Vás i v této nelehké době informovali o letošních stipendijních a grantových programech Česko-bavorské vysokoškolské agentury. Informace jsou určeny potenciálním zájemcům z řad studentů, pedagogů, vědeckých pracovníků a vedení VŠ.

Dle vývoje v následujících měsících by měly být otevřeny možnosti financování i pro digitální formáty přeshraničních kooperací a pro účast na online akcích vysokých škol v sousední zemi. Navíc doufáme, že alespoň v druhé polovině roku bude možno uskutečnit některé akce či výzkumné projekty v prezenční formě.

Stipendijní programy na rok 2021:

- stipendia na kurzy němčiny a odborné letní školy v Bavorsku,

- stipendia na kurzy češtiny a odborné letní školy v ČR,

- stipendia na studijní a výzkumné pobyty v ČR,

- stipendia na stáže v ČR.

Více informací viz www.btha.cz v rubrice "Stipendia".

 

Grantové programy na rok 2021:

- NOVĚ: "Bayerisch-tschechische Sommer-/Winterschulen 2021" - program podpory pro bilaterální letní/zimní školy s účastí studentů z obou zemí (žádost podává bavorská VŠ)

- "Bayerisch-tschechische akademische Projekte 2021" - program podpory česko-bavorských akademických projektů, jako jsou např. konference, workshopy, menší výzkumné projekty nebo příprava mezinárodních projektů (žádost podává bavorská VŠ)

- "Mobilitätsbeihilfen Tschechien 2021" - příspěvky na studijní, přednáškové a vědecké pobyty v Bavorsku, resp. v České republice (žádost podává bavorská VŠ)

Více informací na www.btha.cz v rubrice "Granty".

 

Aktuálně: Česko-bavorská vysokoškolská agentura hledá uchazeče o pozici administrativního pracovníka / administrativní pracovnice (na částečný úvazek do 31.12.2023). Termín přihlášek: 10.2.2021. Více informací na www.btha.cz v rubrice "Zprávy".

 

I v tomto roce jsme vám k dispozici a těšíme se přes všechny překážky na přínosnou spolupráci s vámi!

 

S přátelským pozdravem, mit freundlichen Grüßen

Radka Bonacková

projektová manažerka

Česko-bavorská vysokoškolská agentura

sekretariat@btha.de

bonackova@btha.de


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info