NĚMECKO: Stipendia DAAD - měsíční pobyty pro doktorandy

Studijní pobyty v Německu v délce 1. - 6. měsíců + seminář pro uchazeče o studium

16. 3. 2021

Dovolujeme si upozornit na blížící se termín odevzdání žádostí o stipendium DAAD do Německa a na Online seminář pro uchazeče o tato stipendia.

30. dubnu 2021 mohou žádat doktorandi a absolventi magisterských studijních programů o stipendia DAAD na pobyty začínající mezi prosincem 2021 a květnem 2022.  

Doktorandi a absolventi MSP se mohou ucházet o stipendium na krátké pobyty v délce 1 až 6 měsíců. Výše stipendia činí 861 Eur měsíčně pro absolventy a 1.200 Eur měsíčně pro doktorandy a postdoktorandy.

Žádosti se odevzdávají nejpozději do 30. dubna 2021 do portálu DAAD. K portálu se dostanete přes výše uvedené odkazy na stránky DAAD (Podat žádost).

Seznam požadovaných dokumentů najdete též na stránkách DAAD a liší se dle stipendijní nabídky (viz Proces podání žádosti).

Po nahrání dokumentace se v portálu DAAD vygeneruje PDF dokument (Application Summary), který se v tištěné podobě odevzdává nejpozději 1 pracovní den po datu uzávěrky do sídla Akademické informační agentury, Dům zahraniční spolupráce, Na Poříčí 1035/4, 110 00 Praha 1.

K vytištěnému dokumentu přikládá uchazeč vyplněný Návrh na vyslání/Žádost o přiznání stipendia. Tento formulář potřebuje česká strana.

 

Uchazeči o tato stipendia jsou srdečně zváni na Online seminář ve čtvrtek 1. dubna 2021 od 10 hodin. Seminář bude pořádán ve spolupráci s DAAD Information Point Praha. Registrovat se můžete do 30. března pomoci registračního formuláře.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info