Diskuzní setkání k přípravě Dlouhodobého záměru LF MU 2021 - 2028

Setkání se uskuteční dne 15. prosince 2020 v posluchárně B11/114, je možno se rovněž připojit prostřednictvím MS Teams.

30. 11. 2020

Vážené dámy, vážení pánové,

dovolte mi pozvat Vás na setkání, jehož účelem je diskuze a participace na přípravě Dlouhodobého záměru LF MU 2021 - 2028, konkrétně v klíčových oblastech Věda a výzkum a Doktorské studium.

Diskuze bude rozdělena do dvou tematických bloků, účastnit se můžete dle uvážení jednoho či obou setkání:

1. Doktorské studium – 13:30 – 15:00
  2. Věda a výzkum, Akademické prostředí – 15:30 – 17:00

Možná témata k diskuzi:

• Jak si představujeme excelentní vědu a kudy se má fakulta ubírat, aby jí dosahovala? Kdo je špičkový vědec? Jak takové lidi na LF přilákat a podpořit?
  • Co znamená adresa LF MU a je důležité podporovat identitu instituce? K čemu to jednotlivým lidem na LF je?
  • Co je výsledkem dobré vědy a doktorského studia?
  • Jak se pozná dobrý absolvent a školitel v doktorském studiu? Jak vybrat ty nejlepší uchazeče a jak jim nezkazit radost z vědy?

Formátem setkání bude moderovaná diskuse, jejíž výstupy budou zohledněny v připravovaném znění dlouhodobého záměru LF MU.

Budu se těšit na naše společné nápady a přátelské předvánoční setkání.

Tomáš Kašpárek

prof. MUDr. Tomáš Kašpárek, Ph.D.
proděkan pro vědu, doktorské studium a organizační rozvoj
přednosta Psychiatrické kliniky

Masarykova univerzita | Lékařská fakulta