11. Grantoviny jsou zde!

Oddělení projektové podpory LF MU  |  15. 11. 2022, 15:20  |  English

GRANTOVINY

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

posíláme Vám Grantoviny a s nimi pravidelné informace a novinky ze světa grantů a aktuálních dotačních příležitostí. V případě, že Vás cokoliv zaujme a budete chtít podrobnější informace, ozvěte se nám.

Tým Oddělení projektové podpory LF MU je tu pro Vás.

FULLBRIGHT

Pozvěte na LF amerického akademika či uznávaného odborníka

Fulbright Specialist umožňuje 2 - 6 týdenní pobyt amerického odborníka, který u nás může např. přednášet, účastnit se workshopů, specializovaných akademických programů či konferencí nebo je organizovat a vést. Program není určen pro individuální výzkum. Deadline: 30. 11. 2022. Více informací naleznete zde.

DATA MANAGEMENT

Nová povinnost zpracovávat plán správy dat

Dle novely zákona č. 130/2002 Sb. je povinností pro všechny veřejné soutěže, mezinárodní výzvy a veřejné zakázky ve výzkumu, vývoji a inovacích vyhlášené po 1. 9. 2022 zpracovávat Plán správy dat. Této problematice se věnoval listopadový REGON (prezentace, videozáznam) i seminář Správa výzkumných dat, který se konal minulý týden na LF MU. Pro více informací se obracejte na kolegyni Terezu Miškechovou. V rámci soutěží vám budeme v této problematice nápomocni.

OPEN SCIENCE

Strategie Open Science MU na roky 2022-2028

1. 11. 2022 byla vedením MU schválena Strategie Open Science MU 2022-2028. Více informací o tomto tématu naleznete zde.

TA ČR SIGMA

Chcete rozvíjet spolupráci s partnery z oblasti společenských a humanitních věd či umění?

V rámci programu TA ČR SIGMA můžete žádat o projekty, které podporují využití inovačního potenciálu společenských, humanitních věd a umění v aktivitách aplikovaného výzkumu a inovací. Deadline: 14. 12. 2022. V případě zájmu kontaktujte projekty@med.muni.cz.

ISEP

Cíle udržitelného rozvoje u Vašich projektů v ISEP doplníme za Vás

V tuto chvíli není nutné v systému ISEP k běžícím projektům nic vyplňovat. Povinnost vyjadřovat se k cílům udržitelného rozvoje budeme, společně s Vámi, řešit až od projektů nově podávaných. Pokud máte jakékoliv otázky, obraťte se na Jitku Blažkovou.

Interní projekty

Pozvěte na LF své zahraniční kolegy – vyučující

Nyní můžete požádat o 30 tis Kč na úhradu nákladů spojených s návštěvou zahraničních vyučujících na LF MU. Žádosti posílejte prostřednictvím formuláře do 25. 11. 2022. V případě dotazů kontaktujte Danu Juřenčákovou.

Oddělení projektové podpory

Dočerpejte své roční rozpočty včas, zachráníte ducha Vánoc 😊

Slunečný listopad Vám přeje Vaše projektové oddělení

Těšíme se na další spolupráci!
Vaše projektové oddělení

E-mail  Napište nám

© 2022
Masarykova univerzita

Twitter