FONDY EHP – PROGRAM VZDĚLÁVÁNÍ

6. listopadu byla vyhlášena výzva na projekty v rámci programu Vzdělávání financovaného fondy EHP. Cílem těchto projektů je spolupráce mezi donorskými a přijímacími státy na všech úrovních vzdělávání. Termín odevzdání projektových žádostí je 17. února 2021.

20. 11. 2020

Kdo může žádat:

česká VŠ společně s minimálně jednou organizací ze zemí EHP (Norsko, Island,
Lichtenštejnsko)

Délka projektu:

12 nebo 24 měsíců

Rozpočet:

minimálně 20 000 EUR, maximálně 150 000 EUR

Deadline:

7. února 2021

Zaměření projektu:

• institucionální spolupráce mezi donorskými a přijímacími státy na všech úrovních vzdělávání
  • zvýšení kvality a významu vzdělávání a odborné přípravy na všech úrovních vzdělávání
    v přijímacích státech
  • spolupráce a partnerství mezi oblastí vzdělávání, výzkumu a světem práce
  • profesní rozvoj učitelů

Aktivity projektu:

• modernizace nebo inovace kurikula a vytváření společných studijních programů a kurzů
    nebo
  • rozvoj a sdílení inovativních postupů prostřednictvím vzájemného učení a výměny příkladů dobré praxe v oblasti výukových metod

U projektů se očekává, že jejich výsledkem budou intelektuální výstupy (kurikula, výukové materiály, studie, workshopy nebo školení).

Možnosti čerpání rozpočtu:

• projektové řízení a organizace
  • mezinárodní projektová setkání
  • mzdové náklady
  • organizace diseminačních akcí
  • mimořádné náklady
  • náklady na účastníky se specifickými potřebami
  • cestovní náklady
  • pobytové náklady pro zaměstnance

Vzhledem k tomu, že za fakultu je možné podat pouze jeden projekt, žádáme zájemce, aby nejpozději do 27. 11. 2020 vyplnili krátký formulář s údaji o plánovaném projektu a odeslali jej na níže uvedenou emailovou adresu.

Kontaktní osoba LF MU