Interreg V-A SK-CZ

Dne 15. 10. 2020 byla vyhlášena výzva programu Interreg V-A SK-CZ podporující projekty s přeshraničním dopadem. Regiony programu, které jsou způsobilé pro realizaci aktivit, jsou na slovenské straně kraje Trnavský, Trenčiansky a Žilinský, na české straně kraje Jihomoravský, Zlínský a Moravskoslezský. Těžištěm podpory jsou aktivity zaměřené na přípravu a realizaci společných vzdělávacích a školících programů a zvýšení relevance obsahu vzdělávání pro potřeby trhu práce s cílem zlepšení uplatnitelnosti na trhu práce. Minimálním požadavkem programu je zapojení obou partnerských zemí při spolupráci dvou institucí. Vzhledem ke své lokaci v podporovaném regionu se nabízí možnost podpory rozvoje partnerství s Jesseniovou lekárskou fakultou v Martine. Konec příjmu žádostí je 15. 1. 2021.

6. 11. 2020

Způsobilé území realizace projektu – příhraniční regiony CZ-SK

Slovenská republika Česká republika
Trnavský kraj Jihomoravský kraj
Trenčiansky kraj Zlínský kraj
Žilinský kraj Moravskoslezský kraj

Projekt musí mít minimálně 2 partnery, kteří pocházejí z obou zemí programu. Projekt musí prokázat jasný přínos pro podporované území, výsledky se musí projevit na obou stranách hranice.

Délka projektu:

Fyzická realizace projektu musí být ukončena do 31. 7. 2023.

Rozpočet:

Příspěvek z EFRR je 85 % celkových způsobilých výdajů projektu (žadatelé z České republiky mohou ze státního rozpočtu získat dalších 5 % dotace na spolufinancování).

Min. příspěvek na projekt z EFRR 100.000 EUR.
Max. příspěvek na projekt z EFRR 500.000 EUR.

Deadline:

15. 1. 2021

Aktivity projektu:

Povinné projektové aktivity (nutné zvolit min. 1)

- Příprava nových společných vzdělávacích programů/výstupů.
- Příprava inovovaných společných vzdělávacích programů/výstupů.
- Zavedení (využití) vytvořených společných vzdělávacích programů/výstupů do praxe a vyhodnocení efektivity (zavedení do procesu výuky).
- Zavedení a využití e-learningu.
- Školení/trénink doktorandů/pedagogů.

V rámci přípravy žádostí jsou vítány aktivity související s distančními a on-line formami vzdělávání (mj.) studentů vysokých škol s přeshraničním dopadem.

- Aktivity na zvyšování digitálních zručností pedagogů a studentů s přeshraničním dopadem.
- Zavádění interaktivních nástrojů na zadávání úloh pro studenty a nástrojů na efektivní učení v přeshraničním území.
- Sdílení know-how mezi školami v přeshraničním území SR a ČR.
- Nákup technického vybavení pro pedagogy a studenty potřebného pro on-line výuku (do výše
50 % rozpočtu žadatele/partnera).

K povinným je možné realizovat další aktivity popsané v projektové dokumentaci (není možné definovat vlastní projektové aktivity). Mezi podporované výstupy aktivit patří např. společné vzdělávací programy, nové formy vzdělávání, strategie/analýzy/studie, pracovní listy a sešity, učebnice/učební texty/metodické příručky, e-learning, účastníci školení/tréninků/praxí, výměnné stáže a pobyty.

Možnosti čerpání rozpočtu:

• osobní náklady
• cestovní náklady, náklady na ubytování
• služby (studie, analýzy, školení atd.)
• nákup vybavení (IT HW a SW, přístroje a zařízení, výukové pomůcky atd.)
• investice

Kontaktní osoba LF MU